کره شمالی، آزمایش موشک بالستیک را تایید کرد

کره شمالی، آزمایش موشک بالستیک را تایید کرد

کره شمالی، آزمایش موشک بالستیک را تایید کرد

کره شمالی اعلام کرد در راستای تقویت توانایی های دفاعی خود، روز گذشته (چهارشنبه) یک موشک بالستیک (SLBM) را با موفقیت آزمایش کرده است.

خبرگزاری ایرنا: کره شمالی اعلام کرد در راستای تقویت توانایی های دفاعی خود، روز گذشته (چهارشنبه) یک موشک بالستیک (SLBM) را با موفقیت آزمایش کرده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد آکادمی علوم دفاعی این کشور بامداد چهارشنبه نوع جدیدی از موشک بالستیک «Pukguksong-3» را در آبهای خلیج وونسان به صورت عمودی به سمت دریای شرقی پرتاب کرده است.

گزارش می افزاید شلیک آزمایشی از نظر علمی و فنی مورد تایید قرار گرفته است و تاثیر منفی بر امنیت کشورهای همسایه ندارد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی می گوید شلیک موفقیت آمیز موشک بالستیک از زیر دریایی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این اقدام در راستای قدرت بازدارندگی تهاجم نیروهای خارجی به کره شمالی و افزایش توان دفاعی کشور بسیار مهم است.

گزارش می افزاید که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در این آزمایش موشکی حضور نداشته است اما با ارسال پیامی این موفقیت را تبریک گفته است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد پرتابه هایی که کره شمالی بامداد روز چهارشنبه شلیک کرده است از نوع موشک های بالستیک زیردریایی (SLBM) مدل پوکوک سونگ (Pukkuksong) است.

گزارش می افزاید: این موشک که ساعت ۷:۱۱ بامداد روز چهارشنبه از ساحل شرقی در نزدیکی وونسان به سمت دریای شرقی شلیک شده است حدود ۴۵۰ کیلومتر ارتفاع گرفته است و با حداکثر سرعت حدود ۹۱۰ کیلومتر پرواز کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی می گوید ارتفاع زیاد بدین معنی است که موشک با زاویه ای زیاد شلیک شده است و اگر با زاویه معمولی شلیک می شد مسافت بسیار طولانی تری را پرواز می کرد.

کره شمالی آخرین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی یک موشک بالستیک زیردریایی از نوع Pukguksong-۱ را در ساحل شرقی آزمایش کرد که حدود ۵۰۰ کیلومتر پرواز کرد.