قیمت مرغ در بازار به چند تومان رسیده است؟

در حالیکه هر کیلوگرم گوشت مرغ در سطح شهر بعضا تا ۱۵ هزار تومان هم به فروش می‌رسد، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، قیمت مرغ در بازار را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان (نرخ مصوب) و همچنین قیمت مرغ عمده فروشی را ۱۲هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد.

مهدی یوسف‌خانی با بیان این‌که در حال حاضر مرغ در بازار به نرخ مصوب (۱۲هزار و ۹۰۰ تومان) عرضه می‌شود، گفت: مرغداران باید مرغ زنده را به قیمت ۸۸۵۰ تومان به کشتارگاه‌ها بدهند تا در نهایت مرغ به قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف‌کنندگان برسد، اما آن‌ها مرغ زنده را با حدود قیمت ۸۹۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان به کشتارگاه‌ها عرضه می‌کنند؛ در نتیجه واحدهای خرده‌فروشی مجبور هستند، مرغ را در سطح شهر با زیان به نرخ مصوب بفروشند.

وی همچنین درباره قیمت اقلام مرغ اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو سینه معادل ۲۳ هزار، فیله مرغ ۲۵ هزار تومان است و همچنین، قیمت ران مرغ به قیمت مصوب مرغ (۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان) در بازار عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، حدود دو هفته پیش نیز رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اعلام کرده بود: قیمت‌ها همیشه تابع عرضه و تقاضا هستند که با افزایش عرضه در چند روز اخیر، قیمت مرغ  کاهش پیدا کرده و امروز به قیمت مصوب (۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی) رسیده است.

اما گشت و گذار در بازار نشان می‌دهد که قیمت مرغ در برخی از مراکز عرضه سطح شهر از نرخ مصوب (کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان) فاصله دارد؛ به طوریکه قیمت عرضه این محصول در فروشگاه‌های مختلف تا ۱۵ هزار تومان نیز می‌رسد.

همچنین طبق بررسی‌های میدانی صورت گرفته، در حوزه اقلام مرغ نیز قیمت هر کیلو ران از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تا ۱۶ هزار تومان، فیله از ۲۵ هزار تا ۳۳ هزار تومان و سینه از ۱۶ هزار تا ۲۵ هزار تومان متفاوت است.