کنایه سعیدجلیلی به حقوق‌دان بودن رئیس جمهور

کنایه سعیدجلیلی به حقوق‌دان بودن رئیس جمهور/ امروز به حدوددان نیاز داریم!
جلیلی گفت: اگر در جامعه ارتباط بین نخبگان اعم از مسئولان سیاسی، مدیران اقتصادی و چهره های علمی با بدنه اجتماع قطع شد، فقر، فساد و تبعیض ریشه می‌دواند.

سعیدجلیلی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سعید جلیلی که در مراسم شب هشتم عزاداری سالار شهیدان در هیئت انصار الحسین قرچک با بیان اینکه بزرگترین خطر برای نخبگان آن است که تکالیف اجتماعی واجب را عمل نکنند و برای خود حقوق توهمی قائل شوند، افزود: التزام به حقوق مردم، مهم‌تر از دانستن حقوق مردم است. امروز در کنار کسانی که حقوق مردم را بشناسند به «حدود دان» هم نیازمندیم که حد و مرز منافع و حقوق مردم را بر اساس موازین دینی هم بشناسند و هم به آن ملتزم باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر کسانی که منابع مادی و ذخایر معنوی و آبروی نظام را تاراج می کنند، «ذخیره انقلاب» نامیدیم معلوم است از «حقوق مردم» و «تکالیف کارگزاران» در فرهنگ حسینی بی خبریم.  امام حسین علیه السلام در خطبه منا، حقوق مردم و جامعه را به چهره‌های سیاسی و اجتماعی یادآوری می‌کنند. ما نیز امروز نیازمند یادآوری حقوق مردم و تکلیف مدیران هستیم. در فرهنگ حسینی بار مسئولیت مدیران نجومی است نه حقوق آنها.

جلیلی خاطرنشان کرد: سالهاست رهبری فریاد می‌زنند که دایره امر به معروف و نهی از منکر نباید به چند مساله خاص محدود شود. باید به منکرات سیاسی- اقتصادی حساس و آگاه بود. در فرهنگ حسینی پایمال کردن حق محرومان منکر است.

وی با بیان اینکه معنویت جویی، عدالتخواهی و مبارزه با ستم ابعاد حرکت سیدالشهداست که در عرفه، منا و عاشورا تجلی دارد، تاکید کرد: امام حسین علیه السلام نمی‌پذیرد در جامعه ای افراد ناتوان و درمانده دیده شوند ولی به آنها توجه لازم نشود. در فرهنگ حسینی دیدن افراد ناتوان و بی توجهی به آنها منکر است. اگر در دیدن منکرات، دایره نگاه ما حسینی شد اجازه نمی‌دهیم حقوق محرومان پایمال شود.

کنایه سعیدجلیلی به حقوق‌دان بودن رئیس جمهور

جلیلی در پایان با بیان اینکه با فرهنگ ایثار و عاشورایی است که انقلاب با صلابت مسیر خود را طی خواهد کرد، گفت: حرکتی که به جای توجه به دین و صلاح و رفاه مردم صرفا به دنبال رقابت برای کسب قدرت و افزونی ثروت باشد، حسینی نیست.

منبع:

http://sildenafilok.com